Lifestyle

Pierwsze podium Drift Patriot. Paweł Grosz wygrywa I rundę Drift Open 2017 w Toruniu

Bardzo miło nam was poinformować że na I rundzie DRIFT OPEN w Toruniu nasz teamowy kierowca Paweł Grosz zajął pierwsze miejsce spośród 90 startujących zawodników.

Walka o najwyższy stopień nie była łatwa, ale przez to bardzo ciekawa. Przygoda zaczęła się od spotkania w TOP 32 z Mikołajem Zakrzewskim. Bardzo precyzyjne przejazdy z obydwóch stron, na szczęście przewaga była po naszej stronie. Następnym zawodnikiem na drodze do zwycięstwa był Marcin Woźniak.

W Top 16 kierowcą przyszło się zmagać na mokrej nawierzchni, co nie przeszkodziło to Pawłowi jednak awansować do Top 8. Na tym etapie zrobiło się bardzo ciekawie, ponieważ spotkaliśmy się tam z naszym dobrym znajomym Kubą Jakubowskim z Gdańska. Walka była bardzo wyrównana w obu przejazdach, ale minimalną przewagą (21:19) uzyskał Paweł co automatycznie pchnęło go do Top 4.  Pojedynek o finał Paweł stoczył z Dawidem Grykałowskim, który jednogłośnie wygrał Paweł.

Finał – Paweł Grosz vs. Paweł Korpuliński

Można śmiało powiedzieć że to były najlepsze pojedynki z całych zawodów, prawdziwa kwintesencja jazdy bokiem. Do rozstrzygnięcia zwycięscy tej pary, potrzeba było aż dwóch dogrywek. Pierwsze dwie pary chłopacy jechali równie dobrze, równie szybko i oby dwoje bez żadnych błędów. W trzecim przejeździe nastąpił intensywny opad deszczu, i przyczepność na torze zmieniła się diametralnie.  Tutaj Paweł pokazał że tego dnia nie miał sobie równych, goniąc swojego rywala dosłownie na centymetry. Od początku trasy nie zostawił mu miejsca na ucieczkę oraz idealnie skopiował linię uciekającego.

Zespół sędziowski za tę rywalizacje przyznał Pawłowi Korpulińskiemu i Pawłowi Grosz nagrodę za najlepsze przejazdy zawodów.

Paweł Grosz wygrywa swoje pierwsze zawody. Niesamowita chwila w naszym życiu. Oby takich więcej 🙂

Dokładną relację z tych zawodów możecie sprawdzić w odcinku Drift Life #9 – https://youtu.be/5BkM8rKTrhk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *