Zawody

Relacja – Drift Open – Koszalin

Po nie do końca szczęśliwej III rundzie Drift Open w Czarnej Górze, przyszedł czas na powrót do Koszalina gdzie, mieliśmy okazję startować tam już rok temu. Najważniejsze było wyciągnięcie wniosków z poprzedniej rundy i poprawienie wadliwych elementów „DZIKA” – mianowicie zrobiliśmy dwa pancerne wały sprawdzone przez inżyniera z politechniki 😉 oraz poprawiliśmy cały układ dolotowy powietrza, co by nam się nie powtórzyła historia ze spadającą opaską.

Auto sprawdzone, gotowe, można jechać.
Sobota – Treningi i kwalifikacje, Niedzielą – Zawody Top 32

Dzień treningów wypadł całkiem dobrze, nie było większego problemu, żeby się wyjeździć w trasę. Cały dzień padał żar z nieba, aż do momentu, kiedy Paweł miał jechać kwalifikacje… Wtedy oczywiście zaczął padać deszcz. Jedną z wytycznych sędziów było przejechanie trasy “na bombie”. Na szczęście nie przeszkodziło to za bardzo Pawłowi i udało się zdobyć 6 miejsce w kwalifikacjach w nie do końca równej walce 🙂

Top 32
Grosz vs Kowalski

Tabelka ułożyła się w taki sposób, że trafiliśmy na Tomasza Kowalskiego z Zala Drift Team. Nie ma co ukrywać, że to była jedna z cięższych par podczas zawodów, ponieważ po pierwszym przejeździe została zarządzona dogrywka. Na szczęście w drugim przejeździe okazał się lepszy Paweł.

Top 16
Grosz vs Kalotka

Nasz przeciwnik przez awarię auta jedzie pożyczonym autem od AMZ Kutno – Nissan-em z V8 doładowane kompresorem. W drugim przejeździe nasz rywal Paweł Kalotka prostuje auto w strefie punktowanej, co jest jednoznaczne z naszym awansem.

Top 8
Grosz vs Romanowski

No i tutaj nie ma co ukrywać trafiliśmy na najlepiej jeżdżącego zawodnika całych zawodów – Krzysztofa Romanowskiego, który jest bardzo utytułowanym zawodnikiem, a tor w Koszalinie jest jego domowym torem. Dla nas to był finał, czyli trzeba było jechać na 100%. Walka była bliska i zacięta z obydwóch stron i finalnie wygrywa Paweł po błędzie Romanowskiego na dużej patelni. Później za te przejazdy razem z Romanem dostaliśmy nagrodę za najlepszą parę zawodów.
(Para do zobaczenia w Drift Life #13)

Top 4
Grosz vs Król

Kolejny mocny zawodnik z jeszcze mocniejszym autem – Bmw e46 “Hulk” (+1000Nm). Po zaciętych przejazdach i walce z gęstym dymem produkującym przez naszego przeciwnika przechodzi do finału Paweł Grosz !!!

Finał
Grosz vs Jakubowski

Trafiamy na naszego dobrego znajomego z Gdańska, czas na dobrą zabawę, ponieważ dobrze się znamy i wiemy jak jeździmy. Po pierwszych parach sędziowie nie potrafili wyłonić zwycięzcy, dlatego jedziemy “one more time”. Niestety w przejeździe gdzie Paweł prowadził, pod koniec za mocno nawiał się na zakręt i wykręcił spina. Po pewnym 0 pkt. za pierwszy przejazd wszystko zostało położone na jedną kartę… Przejazd został zdominowany przez Dzika, który pięknie doklejał się do złotego BMW.

Reasumując – bardzo udany wyjazd, z którego wracamy z dwoma pucharami:
2 miejsce oraz najlepsza para zawodów.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz liczne odwiedziny na parku maszyn!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *